niedziela, 14 czerwca 2015

Venite, videte, admirate!

Macie już plany na dzisiejszy dzień? Jeśli nie, to zachęcamy do odwiedzenia skansenu Karpacka Troja w Trzcinicy, gdzie właśnie trwa rzymski weekend. Jest okazja, by usłyszeć na żywo język potocznie uznawany za wymarły, wziąć udział w musztrze Legionu XXI i sprawdzić ile waży ekwipunek gladiatora, można też spróbować ciasteczek wg przepisów Apicjusza, poznać tajniki antycznego makijażu, a nawet zasmakować zupy z Barbaricum.
Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na stronie Karpackiej Troi, o odtwórcach, którzy zapewniają to widowisko przeczytacie tutaj, a ja zapraszam do małej galerii zdjęć zrobionych wczorajszego popołudnia. Nie ukrywam, że dla mnie to podróż sentymentalna do czasów studenckich, z nieśmiertelnym Galia est omnis divisa in partes tres... na czele :)


Hello Guys, what are you planning for today? I'd like to invite you to Carpathian Troy open-air museum and have a travel in time right to ancient Rome. During this weekend event you can hear Latin, take part in legions and gladiators exercices, taste some dishes prepared according to Apicius recipes and also meet some barbarians. I have visited Troy yesterday and for me it was also a sentimental travel to the time of my studies, so please forgive me so many pics. I couldn't stop myself :)

1 komentarz: