niedziela, 7 maja 2017

Majówka 2017 u Łuczników Rozembark - jeden weekend, trzy turnieje, 7 podiów

No dobra, ten weekend to był tak naprawdę tydzień, ale taki już przywilej długich weekendów. A dla Łuczników Rozembark to była naprawdę owocna majówka :)

  • Zaczęliśmy 29-30 kwietnia podczas I Wici w Mokrzeskach, które zorganizowała Drużyna Najemna Rujewit. Bardzo sympatyczna impreza historyczna w bardzo sympatycznych okolicznościach przyrody. I bardzo fajny turniej, nawet mimo konkurencji "bagiennych". Ja trzeci, Michał Rodzinka pierwszy. Zdjęcie z albumu Wojciecha z Bagien, a więcej o imprezie TUTAJ.  • 2 maja Łucznicy Rozembark i członkowie sekcji łuczniczej MGOK w Bieczu cztery razy stanęli na podium Międzynarodowego Turnieju Łuczniczego o Kryształowy Dzban Krynicy. Zawody odbyły się nieopodal krynickiej Jaworzyny, zjechało na nie 70 łuczników z Polski i Słowacji. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach sprzętowych (łuki tradycyjne, klasyczne i bloczkowe), strzelali do klasycznych tarcz łuczniczych, tarcz 2D oraz do celów 3D. Wyniki naszej ekipy przedstawiają się następująco ja - drugi, a potem kolejno Michał Rodzinka, Rafał Rybka, Kuba Woźnica, Maciek Mańka i Piotr Żymuła uplasowali się  na 8, 10, 17, 19 i 20 pozycji. Natomiast w kategorii młodzież / łuki hunter drugi był Janek Banach, a wśród łuków tradycyjnych pierwsze miejsce zajął Bartek Ślawski. W kategorii dziewcząt 2 i 5 miejsca zajęły regularnie z nami trenujące Weronika i Julka Żymuła z Dębicy. Dokumentowała Julka:
  • I na koniec Terenowy Turniej Łuczniczy w Puszczy Niepołomickiej, 6 maja. Ciekawie rozstawione w leśnych ostępach cele 2D, 3D i tarczowe, a nasze rozstawienie w wynikach - ja drugi, Michał szósty, Ania w kategorii kobiet piąta. Więcej o imprezie TUTAJ.PS. A strzały spod mojej ręki na podiach w wymienionych turniejach były aż 12 razy. Brawo ja :)

Hi Guys! A long May weekend's just finished. We took part in 3 contests, the Archers of Rozembark won 6 prizes, and the arrows that I'd made won 12 prizes. Well done, isn't it? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz