poniedziałek, 30 grudnia 2013

Bilans turniejowy 2013

Na koniec roku parę słów o aktywności, która staje się kolejną pasją załogi Rozembark. Robienie strzał to jedno, ale możliwość przetestowania ich i siebie w turniejach łuczniczych, to zupełnie inny rodzaj przyjemności.

Za nami trzy turnieje minionej jesieni i zimy 2013:
  • III Zlot Słowian i Wikingów "Góra Peruna" - 12 września 2013, w malowniczych okolicach Polany Głodówka, najwyżej położona impreza wczesnośredniowieczna w Polsce, zorganizowana przez Zakopiańską Drużynę Słowian Lugiowie, Ród Dębowego Liścia z Łodzi oraz Fundację Harcerstwa Polskiego "Schronisko Głodówka". Walki indywidualne, turnieje z orężem i łukami w rękach, bitwy, inscenizacje, pokazy i konkursy dla mężów i niewiast oraz dużo dobrej zabawy. Więcej szczegółów TUTAJ.


  • I Runda Ligi 3D - 10 listopada 2013, pierwszy w Polsce cykl turniejów 3D dla łuczników tradycyjnych i hunterów, organizowany przez Śląski Ośrodek Łucznictwa Tradycyjnego w Żuradzie. Nasza ekipa już w powiększonym składzie, a więcej szczegółów TUTAJ.


  • Mikołajkowy Turniej dla Twardzieli - 14 grudnia 2013, Żurada. Jak zapowiadali organizatorzy - Śląski Ośrodek Łucznictwa Tradycyjnego - zimno, "ciemno", cele 3D złośliwie ukryte. Przedzieranie się w stronę malowniczej polanki w sercu lasu, gdzie strumyk rozwidla się i tworzy ciekawe meandry. Polowanie na niecodzienne zwierzęta pilnowane i ostrzegane przez nieznośne elfy Śniętego Mikołaja. Jedyna okazja do zemsty za nietrafione gwiazdkowe prezenty :) O tym, że był to turniej niecodzienny świadczy chyba najlepiej taniec załączony poniżej, a więcej szczegółów TUTAJ.




Dziekujemy wszystkim łucznikom z którymi strzelaliśmy i mamy nadzieję na kolejne turnieje w nowym roku w jeszcze większych składach.

PS. Zarówno turnieje tradycyjne jak i 3D strzelamy z drewnianych łuków nie ulegając modzie na "tworzywa" :), jednocześnie testując łuki z różnych okresów historycznych. Na zdjęciu poniżej - Ameryka Północna.



In the end of the year I'd like to tell you about archery contests that we had participated this autumn and winter. The first one was traditional archery contest, the second one and third one were 3D contests. Our team becomes bigger and stronger, however, in both types of contests we use traditional, wooden bows. You may see one of them on the last picture.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz