niedziela, 25 października 2015

Jesienne porządki, czyli co się działo ostatnio :)

Kiedy mało piszemy, to zazwyczaj nie dlatego, że nic się ciekawego nie dzieje, a wręcz przeciwnie, dzieje się na tyle dużo, że nie ma czasu usiąść przy komputerze. Tak też jest tym razem. Na szczęście czas jesiennych porządków sprzyja też porządkom na kartach pamięci, dyskach i w postach. No więc zapraszam do krótkiego przeglądu naszych jesiennych łuczniczo-rekonstrukcyjnych aktywności :)
Ostatni wrześniowy weekend, 25-27 września, częściowo służbowo a częściowo towarzysko spędziliśmy na Polach Chwały w Niepołomicach.
Dla tych, którym miks pogody i deszczu oraz miks epok, strojów, broni i artefaktów niestraszny, polecamy koniecznie. Wczesne średniowiecze i pierwsza wojna światowa w jednym? Bezcenne :) Szczegóły imprezy możecie zobaczyć TUTAJ.


fot. Łucznicy Sanoka


Potem w pięknych jesiennych okolicznościach folwarku "U Goców" w Srogowie strzelaliśmy wraz z Łucznikami Sanoka. Strzelanie na zasięg okazało się strzałem w dziesiątkę, przy okazji udało się grzybobranie, żadna krowa nie ucierpiała w wyniku bicia rekordów odległości na tamtejszych łąkach. Krótki film znajdziecie TUTAJ.
Potem, 18 października, był Wszechstronny Turniej Łuczniczy w Jaworzu. Nasz najmłodszy łucznik, Janek, który trenuje z nami od wakacji, zajął trzecie miejsce w kategorii juniorów. Szczegóły turnieju znajdziecie TUTAJ.
No i wreszcie dzisiaj, ja piszę, a Włodek w Biskupinie prowadzi warsztaty strzelania intuicyjnego z łuków tradycyjnych. Jeśli oprócz strzelania z łuków strzeli też trochę zdjęć, to możecie liczyć na relację :)

Oprócz tego strzelamy co środę w Bieczu, jeśli macie ochotę dołączyć, prosimy o kontakt. No i w międzyczasie powstały też jesienne strzały. Ale o nich w następnym poście :)

Ot, jesień :) A co u Was?

Hi Guys! This is really active autumn and we spend more time shooting than writing, so let me summarize: 
- the first pitcure is from Niepołomice, where a really nice festival of historical reconstruction groups from antiquity to contemporary times takes place;
- the second is from Srogów, where we trained distance shooting with the Archers of Sanok;
- the third one is from Jaworze, where our youngest archer, Janek, took the third place;
- and the last one is from this weekend - Włodek runs archery workshop in Biskupin, and I have finally some time to tell you what's up :) Hope you enjoy :) And what's up to you Guys?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz