środa, 8 marca 2017

Sprawa na ostrzu noża, czyli przedstawiamy Bartka

...chociaż właściwie nie musimy chyba Bartka przedstawiać, bo zarówno w ekipie Łuczników Rozembark, jak i w naszej rekonstrukcyjnej załodze jest praktycznie od początku. Zatem jeśli zaglądacie na blog albo w miejsca, gdzie bywamy, to Bartka na pewno znacie. Ale być może nie wiecie, czym jeszcze Bartek się zajmuje. Oto najnowsze noże, które wyszły spod jego ręki:Nóż, który widzicie powyżej, został w całości, od początku do końca wykonany przez Bartka, inspirowany wczesnośredniowiecznymi nożami skandynawskimi. Kuty ze stali narzędziowej. Ostrze wysatynowane do gradacji 800. Na rękojeści: mosiądz, róg jelenia, czarny dąb, czereśnia.

Wymiary:
Głownia: 70 mm
Rękojeść: 98 mm
Grubość głowni: 3 mm
Rękojeść zaimpregnowana olejem lnianym.

Natomiast nóż poniżej jest w oprawie autorstwa Bartka, natomiast głownię wykonał znany Wam już również Paweł Dubiel. Na rękojeści: mosiądz, róg bawoli, róg jelenia, czarny dąb, czereśnia.

Wymiary:
Głownia: 105 mm
Rękojeść: 105 mm
Grubość głowni: 5mm
Rękojeść impregnowana olejem lnianym, polerowana woskiem pszczelim.Ten drugi nóż mam przyjemność mieć. Dlatego Wam również radzę - by nie stawiać sprawy na ostrzu noża - jeśli potrzebujecie ładnego noża, to najlepiej zwrócić się właśnie do Bartka :)

Hi Guys!
Today let me introduce you Bartek, or actually knives that he makes, because I guess, that if you read our blog, you already know him for sure. Bartek is our friend from the Archers of Rozembark crew, and also from our medieval reconstruction team. His knives are also inspired by early medieval founds, specially from Scandinavia. The second knife showed on the pics is mine and I really like it. So if you also want have some, just talk to Bartek :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz