sobota, 14 października 2017

Jak w średniowieczu mogło być w Bieczu - kończymy projekt, nie kończymy działań :)

Dobiega końca projekt "Jak w średniowieczu mogło być w Bieczu" realizowany przez Łuczników Rozembark w ramach programu FIO Małopolska Lokalnie. Projekt, dzięki któremu podczas wakacyjnej gry miejskiej przenieśliśmy w średniowiecze ponad czterdziestkę dzieci i prawie tyle samo towarzyszących im dorosłych. Wspólnie zgłębiliśmy tajniki średniowiecznej kuchni, nauczyliśmy się tkać krajki i odróżniać rodzaje splotów wełny, podejrzeliśmy warsztat pracy snycerza i kolczużnika, z wojownikiem zadęliśmy w rogi i oczywiście spróbowaliśmy sił w strzelaniu z łuku.

Na zakończenie - dla tych, którzy byli, na pamiątkę, a dla tych, którzy dopiero się o projekcie dowiedzieli, na zachętę do kolejnych wspólnych działań - mamy dla Was projektową animację, dzięki której jeszcze raz na chwilę możecie wrócić do wczesnośredniowiecznego Biecza.

Przypominamy, że w Muzeum Ziemi Bieckiej możecie też zobaczyć projektową wystawę i poczytać o rzemiosłach, które poznaliście w trakcie gry.

I jeszcze jedna bardzo ważna informacja: nasz projekt będzie brał udział w plebiscycie na najlepszą inicjatywę w ramach tegorocznej edycji programu FIO Małopolska Lokalnie, a wy będziecie mogli na niego zagłosować! Damy znać, gdy tylko poznamy szczegóły plebiscytu. A tymczasem zapraszamy jeszcze raz w podróż w czasie do średniowiecznego Biecza, a za animację dziękujemy Agacie z teamu Present Simple:




A jeśli chcecie jeszcze więcej, to udostępniamy Wam obszerną projektową fotogalerię - wystarczy kliknąć TUTAJ.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i polecamy się na przyszłość, gdy będziecie chcieli przenieść się z nami w czasie.

Partnerami projektu są Gmina Biecz i Muzeum Ziemi Bieckiej w Bieczu. Patronat medialny nad projektem objęli: Telewizja Gorlice TV, Trendy Radio, Radio Lem.fm oraz portale Nasz Biecz i Teraz Gorlice.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,
Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz