środa, 16 sierpnia 2017

Mamy dotację z FIO "Małopolska Lokalnie"! Będzie historyczna gra miejska w Bieczu!

No i mamy dla Was dobrą wiadomość! Dostaliśmy dofinansowanie w tegorocznej edycji programu "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Małopolska Lokalnie!" Tym razem zapraszamy Was na historyczną grę miejską "Jak w średniowieczu mogło być w Bieczu"! Oczywiście będą też warsztaty łucznicze :) 
Pracujemy nad projektem już jakiś czas, ale chcieliśmy podzielić się z Wami wiadomościami, gdy już wszystko (no prawie wszystko;) będzie dopięte na ostatni guzik :) Zatem miło nam poinformować, że partnerami projektu będą Gmina Biecz oraz Muzeum Ziemi Bieckiej, a patronat medialny nad projektem objęli: Telewizja Gorlice.tv, Trendy Radio, Radio Lem.fm oraz portale Nasz Biecz i Teraz Gorlice.

A teraz trochę szczegółów:
W ramach naszego projektu "Jak w średniowieczu mogło być w Bieczu" 26 sierpnia zapraszamy Was na historyczną grę miejską pod tym samym tytułem. Gra będzie adresowana głównie do dzieci i młodzieży, ale jesteśmy przekonani, że jej otwarta formuła okaże się atrakcyjna zarówno dla towarzyszących im rodziców i opiekunów, jak też dla mieszkańców i turystów w każdym wieku. Uczestnicy gry będą mieli okazję spróbować różnych aktywności związanych z życiem we wczesnośredniowiecznym grodzie: poznają tajniki ówczesnej kuchni a także szycia i ozdabiania tkanin, sprawdzą jak powstają drewniane wyroby, przymierzą uzbrojenie i oczywiście postrzelają z łuków. Gra nie będzie nastawiona na rywalizację, wszyscy zarejestrowani uczestnicy dostaną pamiątkowe dyplomy i upominki. Ze względów logistycznych i organizacyjnych możemy zapewnić udział 35 osobom - formularz zgłoszeniowy i regulamin gry znajdziecie w następnym wpisie. Startujemy w sobotę, 26 sierpnia o 14:00 na Placu Kromera w Bieczu (zakończenie przewidujemy około 19:00). Zapraszamy!

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.

Hi Guys! We're happy to inform you that our group received a financial support of FIO Małopolska Lokalnie programme, and August, 26th we invite you to take part in a historic game in Biecz. If you're interested in, just write on our e-mail: rozembark264@gmail.com and we'll send you all details in English :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz