niedziela, 31 lipca 2016

Turniejowo, pokazowo, filmowo - połowa wakacji u Łuczników RozembarkKończy się lipiec, zatem połowa wakacji, a nawet - licząc od zakończenia roku szkolnego - trochę więcej, za nami. Działo się dużo, a nie było okazji, żeby napisać, więc postanowiłam nadrobić zaległości i zapraszam na ekspresowy przegląd naszych aktywności :)

Zapowiedzią wakacji były czerwcowe pikniki rodzinne organizowane w naszej okolicy. Skorzystaliśmy z zaproszeń i nowego sprzętu, o którym pisaliśmy tutaj, i zachęcaliśmy do spróbowania łuczniczej przygody. 19 czerwca Włodek i Paweł strzelali wraz z mieszkańcami Grudnej Kępskiej, a Kuba, Bartek i Rafał rozstawili stanowiska łucznicze u nas w Rożnowicach. Krótka relacja w obiektywie Magdy poniżej:


Rożnowice, fot. Magda Ślawska-Dubiel

Grudna Kępska, fot. Magda Ślawska-Dubiel

W pierwszy wakacyjny weekend, 25-26 czerwca, Vlad jak co roku działał w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej, prowadząc tam Międzynarodowy Turniej Łucznictwa Tradycyjnego. Zdjęcia znajdziecie między innymi na fanpage'u Migawka Photography, ja na zachętę wrzucam kilka. Dodam, że koń, którego widzicie poniżej, powstał oczywiście w Rozembarku :)

Kresowa Osada, fot. Migawka Photography

9 lipca miał premierę pierwszy odcinek programu "Karpackie podróże małe i duże", kręcony z naszym udziałem w Bieczu. Co prawda narrator połączył nas trochę z Turniejem o Mieszek Zbója Becza organizowanym przez Zakon Rycerski Ziemi Bieckiej, ale w końcu Włodek w zeszłym roku wygrał w konkurencji łuczniczej, więc właściwie wszystko ok. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun, a cały program dostępny jest TUTAJ.
16-17 lipca chłopaki strzelili całkiem udany VIII Biskupiński Turniej Łuczniczy, o którym Vlad pisał w poprzednim poście, więc zainteresowanych odsyłam TUTAJ. W tym samym czasie pozostali Łucznicy Rozembark szykowali się do strzelania podczas Dni Biecza, niestety w ostatniej chwili pogoda pokrzyżowała te plany.

Dziś jeszcze możecie nas spotkać w Kasztelu w Szymbarku. Oprócz tego oczywiście nowe strzały, niedzielne treningi i pomysły na sierpień, w którym czeka nas m.in. Kromer Festival w Bieczu i trzcinickie Dwa Oblicza. Ale o sierpniu napiszemy w sierpniu :)

Hi Guys!
As the half part of summer holiday's just past, I decided to describe our most important activities during this time. And these were:
- family picnics in Rożnowice and Grudna Kępska, where we encouraged our local community to try archery
- international archery tournament in Kresowa Osada-Basznia Dolna, that was coorganized by Vlad
- tv programme about Biecz with our participation
- the tournament in Biskupin, which Vlad described here
- and of course lot of trainings, new arrows and new ideas for next month. 
And how is your summer time?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz