wtorek, 9 sierpnia 2016

Zapraszamy na turniej o Biecką Sakiewkę!


Uwaga, uwaga!
Wiadomość z ostatniej chwili - w najbliższą niedzielę zapraszamy na Turniej Łuczniczy o Biecką Sakiewkę!
Turniej spontaniczny, twórczy, historyczny. Dlaczego?

Spontaniczny - bo o tym, że mamy go zorganizować, dowiedzieliśmy się niespełna tydzień temu.

Twórczy - bo mimo tak krótkiego czasu postanowiliśmy podjąć ryzyko, stanąć na głowie i sprawić, by Turniej się odbył i był frajdą zarówno dla uczestników jak i dla publiczności.

Historyczny - bo do udziału w Turnieju zapraszamy łuczników w strojach historycznych i z łukami tradycyjnymi. Publiczności oczywiście te zasady nie obowiązują :)

Spotykamy się w niedzielę 14 sierpnia o 13:00 na Placu Kromera w Bieczu. Turniej odbędzie się jako impreza towarzysząca festiwalu Kromer Festival w Bieczu i zastąpi Turniej Rycerski o Mieszek Zbója Becza, który w ostatniej chwili został odwołany.

Już od soboty natomiast zapraszamy do naszego wczesnośredniowiecznego obozu na skwerze przy bieckiej Kolegiacie, gdzie czekają na Was łucznicze i historyczne aktywności pod hasłem - jakżeby w tym roku mogło być inaczej - "Bieckie zabawy dworu Mieszka i Dobrawy" :) Dla zachęty przypominamy jak było w tamtym roku, i zapewniamy, że teraz również szykujemy moc atrakcji :)


Będzie okazja postrzelać z łuku, przekonać się ile waży uzbrojenie woja, sprawdzić menu wczesnośredniowiecznej kuchni, zobaczyć jak powstają odlewy z brązu i cyny, drewniane naczynia czy historyczna biżuteria. Nasi przyjaciele ze stowarzyszenia Maszynka Kreatywności zapewnią chętnym warsztaty tkactwa i przędzenia, a Browar Domowy Guzimir poczęstuje specjalnym festiwalowym piwem.


Szczegóły turnieju i innych aktywności, które czekają na Was w ramach naszej obecności na Kromer Festival, będziemy uaktualniać na facebookowej stronie wydarzenia Turniej Łuczniczy o Biecką Sakiewkę. Zapraszamy!

Hello Guys!
these days we invite you to Biecz - our municipal medieval town, where a great early music festival, called Kromer Festival, takes place. Our group runs festival accompanying event, where you can try traditional archery, taste medieval cuisine, meet craftsmen producing chainmailles, jewellery, wooden dishes etc., and take part in workshops and activities for children and adults or even in the archery tournament, that we've prepared specially for the Festival.
So see you in Biecz this Saturday and Sunday!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz