czwartek, 15 grudnia 2016

Zimowa moda - kaftan męski spod igły Magdy

No i jak pogoda u Was? Na naszych górkach już całkiem zimowo, więc szykujemy zimowe stroje. Zobaczcie najnowszy element zimowej kolekcji mody męskiej, jak zwykle w naszej ekipie - spod igły Magdy :)Pozował profesjonalnie Paweł a Magda przekazała nam profesjonalny opis swojej pracy:

Kaftan męski uszyty z wełny z lnianą podszewką. Wełna o splocie diamentowym, ręcznie tkana i barwiona naturalnie marzanną barwierską. Podszewka z lnu o splocie płóciennym w naturalnym kolorze. Krój kaftana jest wzorowany na znaleziskach z Rusi, rękawy wykrojone są z prostokątów, pod pachami wszyte kliny. Kaftan zdobiony jest pasami jedwabiu naszytymi wokół rękawów, dolnego brzegu i na przedzie,  zapinany z przodu na guziki (rekonstrukcja guzików z Birki, wykonane przez Michała z Kramu Thorsteina). Pętelki na guziki wykonane z wełnianych sznureczków przy pomocy lucety.

Kaftan jest szyty w całości ręcznie, ale o samym szyciu Magda postanowiła nie pisać, bo o szyciu ubrań pisało już wielu wiele, więc nie ma co się dublować. Zatem koniec pisania, oto nasza wersja kaftana dla pana :)I jak Wam się podoba?
Dodamy, że dodatkiem do zimowej mody są rękawice, o których pisaliśmy TUTAJ.

Hi Guys!
Winter is coming, so we want to show you new piece of historical fashion - this time men's caftan. It's handmade sewed by Magda. It's based on finds from Rus, made of wool with linen lining, and decorated with silk. It has buttons based on finds from Birka, made by Michał from Kram Thorsteina. And it's made for Paweł :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz